1990

Počiatky firmy Duban Audio siahajú do roku 1990, kedy spoločníci Ľubomír Duban a Vladimír Žgančík začali s úpravami priestoru budúceho obchodu O. Z. Polyton na Hlavnej ulici v Trnave. Dňa 1. júla 1991 boli úpravy dokončené a predajňa bola slávnostne otvorená. Ako jeden z prvých obchodov v Trnave sme sa zaoberali predajom hudobných nástrojov a nosičov CD, MC, VHS a LP.

1992

Rozdelením O. Z. Polyton dňa 2. septembra 1992 vznikla firma DCC. Ďalej rozširovala svoje aktivity síce bez predaja hudobných nástrojov, avšak začala pôsobiť v oblasti ozvučenia priestorov – barov, reštaurácií, fitness centier a rôznych iných prevádzok či športovísk, ale aj rodinných domov a bytov, kancelárií a výrobných hál. Postupne sme rozširovali sortiment a zároveň sa stupňovali ambície v predaji high-end elektroniky, čo viedlo k samotným výstavám a vybudovaniu prvého hi-fi štúdia v Trnave.

1995

Naša prvá výstava posluchového charakteru bola zorganizovaná s firmou Intax Nove Zámky. Svetové firmy Harman Kardon, JBL a Infinity privítali v dňoch 7. – 14. júna 1995 trnavskí hifi fanúšikovia s veľkým záujmom a to už aj v OD Jednota, kde sme otvorili našu druhú predajňu. Neskôr sme rozvinuli spoluprácu s firmami Audio International, Ketos, Datart, NAY a Telegrafia.

2019

V roku 2019 po zatvorení kamennej predajne bola firma DCC premenovaná na Duban Audio. Zmena názvu so sebou priniesla vyprofilovanie firemnej činnosti s ešte väčším dôrazom na realizáciu audio projektov, osobný kontakt so zákazníkom a ponuku čo najkomplexnejších riešení ozvučenia. V súčasnosti spolupracujeme takmer so všetkými významnými menami v oblasti hi-fi a videa. Vývoj techniky sledujeme neustále pomocou odborných časopisov, ktoré si u nás môžete aj zakúpiť, a návštevami výstav high-end techniky po celej Európe.

Prezentáciu techniky v našom posluchovom štúdiu si zákazníci môžu objednať na tel. č. 0905 592 630, resp. mailom na duban@duban.sk.